צדק בטעם מכסיקני

נכה בכסא גלגלים תבע את ענקית המזון המהיר "צ'יפוטלה" בטענה שהוא לא יכול לראות איך מכינים את הבוריטו שלו • כמו שיכול לקרות רק באמריקה הוא גם ניצח • הרשת תיאלץ כעת לשפץ יותר מאלף סניפים

בזמן שאנחנו כאן בארץ מתעסקים בדברים זניחים כמו  הפרוטוקולים של מלחמת יום הכיפורים, הקפאת הבנייה בשטחים וגל הפשיעה בלוד, באמריקה מטפלים בסוגיות לאומיות בוערות הרבה יותר: הזכות של כל אדם, באשר הוא אדם, לחזות במלאכת הרכבת הבוריטו שלו.

רשת המזון המהיר המכסיקני "צ'יפוטלה" מתגאה בכך שאצלה כל לקוח מרכיב לעצמו בדיוק את הבוריטו שהוא רוצה, והכל נעשה לנגד עיניו. מאוריציו אנטונינטי, נכה בכסא גלגלים מסאן דייגו, אוהב כנראה אוכל מכסיקני. יותר מזה, הוא אוהב גם לנג'ס, ויש לו  היסטוריה ארוכה של תביעות נגד עסקים שהפרו את חוקי הנגישות. אנטונינטי תבע את צ'יפוטלה וטען כי דלפקי ההכנה גבוהים מדי, וכתוצאה מכך הוא, כלקוח שווה זכויות, לא יכול לצפות בתהליך הרכבת המנה ולהנות מהחוויה המלאה שמציעים במסעדה.

בית המשפט, כמו שקורה ברוב המקרים האלה בארצות הברית, קיבל את עמדתו של התובע, והורה לרשת לערוך את השינויים הנדרשים. כעת ינמיכו בצ'יפוטלה את דלפקי ההגשה ביותר מאלף סניפים מגובה של 114 ס"מ לגובה של 90 ס"מ בלבד, שהוא התקן הקבוע בחוק. ההחלטה אמנם תקפה רק במדינת קליפורניה,  אולם בצ'יפוטלה כבר הודיעו שיחילו את התקנות על כל הסניפים. עלות המהלך לרשת לא נמסרה כמובן.

בסאות' פארק, אגב, טוענים כבר מזמן שלא מומלץ לאכול בצ'יפוטלה, אבל מסיבות אחרות לגמרי – נאמר רק שזה קשור למה שקורה אחרי שאוכלים יותר מדי חריף. תראו בעצמכם:

פורסם בקטגוריה עלו ברשת, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על צדק בטעם מכסיקני

 1. מאת קלקל‏:

  קופים, היו שמים מראה מעל הדלפק ב 45 מעלות וסוגרים עניין.
  Only in America.

 2. מאת שאנסון‏:

  סאות'פארק – גאוני ! :)

 3. מאת ארליך‏:

  אכלתי בצ'יפוטלי לפני שבוע. הפאסט פוד (המגעיל) הכי מוצלח באמריקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>